::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DARY NA DOBRE ŚWIĘTA

Blisko 200 wolontariuszy z janowskich szkół kwestowało w ramach przedświątecznej zbiórki żywności. Zebrano tysiąc kilogramów produktów ofiarowanych przez ludzi dobrego serca, które trafią do osób ubogich i potrzebujących.

W dniach 2 i 3 grudnia w sklepach Biedronka i Stokrotka na terenie naszego miasta odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „Tak. Pomagam” organizowana przez parafię św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

W kweście wzięło udział blisko 200 wolontariuszy, którzy w piątek w godzinach popołudniowych i w sobotnie przedpołudnie zbierali ofiarowaną przez robiących zakupy żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Młodzi wolontariusze z LO im Bohaterów Porytowego Wzgórza i ZS im. Wincentego Witosa pod opieką katechetów i wspierani przez Wojowników Maryi nie tylko kwestowali, ale także transportowali, segregowali i pakowali zebraną żywność w świąteczne paczki, które trafią do osób ubogich i potrzebujących z terenu parafii, miasta i okolicy. Całość dwudniowych działań dobroczynnych koordynowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej posługujące w janowskiej parafii. Transport żywności wsparli Wojownicy Maryi.

Do takich działań mobilizuje nas młodzież, która chętnie włącza się w akcje dobroczynne oraz duże potrzeby osób ubogich, dla których otrzymana paczka to znaczący dar na czas świąt. Nie możemy stawiać granicy dobru, dlatego każdego roku podejmujemy to szlachetne wyzwanie niesienia pomocy innym – podkreśliła siostra Tomasza Jaroszkiewicz.

Podczas dwudniowej zbiórki zebrano ponad tonę produktów o przedłużonym terminie ważności takich jak: makarony, kasze, mąka, konserwy, cukier, oliwa oraz wiele innych produktów, które trafią do potrzebujących z naszej parafii.

Przygotowane przez wolontariuszy paczki zostaną dostarczone do osób, które takiej pomocy potrzebują. Wielu z nich często nie ma odwagi poprosić o pomoc. Takie osoby i rodziny staramy się wyszukać i dyskretnie im pomagać, gdyż dobro niesie się dyskretnie. Dla wielu osób i rodzin będzie to znacząca pomoc w przygotowaniu świąt. Chciałbym bardzo podziękować wolontariuszom i ofiarodawcom za wspaniałe wspólne dzieło czynienia dobra – podkreślał ks. Tomasz Lis, proboszcz.

- Dla wielu młodych było to bardzo budujące doświadczenie, że pomagając innym, ubogacamy siebie czyniąc miłosierdzie. Dziękujemy im z serca – dodała siostra Tomasza.

 

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 7 grudnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004