::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

HARCERSKA MISJA – ZLOT BETLEJEMSKI

Dwunastu harcerzy wraz z opiekunem ks. Tomaszem Kopciem wyruszyło na Zlot Betlejemski. Ich zadaniem jest dostarczeniem Betlejemskiego Światła Pokoju do Janowa Lubelskiego.

Nasi harcerze wyruszyli w piątek rano do Zakopanego na Zlot Betlejemski z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Na harcerskie spotkanie wyruszyło 12 harcerzy wraz z opiekunem ks. Tomaszem Kopciem. Przedstawiciele janowskich harcerzy wyruszyli na zlot wraz z całą rodziną Hufca ZHP Tomaszów Lubelski. Tegoroczne hasło 32 Zlotu Betlejemskiego brzmi: "Światło dla Ciebie" Zakopane 2022.

Pierwszy dzień wyjazdu druhny i druhowie spędzili w Krakowie, zwiedzając miasto i jego zabytki związane z historią. Wieczorem dotarli do Zakopanego, gdzie jutro rozpoczną dzień od gry terenowej po mieście, a wieczorem wezmą udział w koncercie muzycznym.

W niedzielę harcerze odbiorą Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich i powrócą do Janowa Lubelskiego, gdzie w kolejne dni dostarczą je do parafii, instytucji i urzędów. Mieszkańcom miasta harcerze Światło Betlejemskie przekażą w niedzielę 18 grudnia.

– Zlot Betlejemski to ważne wydarzenie w całorocznej naszej pracy harcerskiej. Jest to okazja do wspólnego wyjazdu, nawiązania relacji i znajomości z innymi drużynami harcerskimi oraz okazja do zdobycie okolicznościowych odznaczeń. Oczywiście jest to także ciekawy czas wypoczynku i zabawy. Naszym zadaniem jest dostarczyć Betlejemskie Światło Pokoju do naszych miast i lokalnych społeczności, co chcemy wykonać z wielką radością – podkreślał ks. Tomasz Kopeć.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 10 grudnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004