::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NOWI LEKTORZY W NASZEJ PARAFII

Podczas Mszy św. w Kocudzy ksiądz dziekan Jan Kardaś włączył do grona lektorów 10 naszych ministrantów. Młodzi lektorzy podejmą posługę czytania Słowa Bożego podczas liturgii.

Przez rok trwała formacja, którą chłopcy odbywali w dekanalnej szkole lektora poznając czym jest Pismo święte, jak odszukać konkretne fragmenty w poszczególnych księgach Starego i Nowego Testamentu. Poza tym kandydaci odbyli szkolenie w prawidłowej interpretacji i proklamacji Bożego Słowa. Przez cały rok odpowiedzialnym za formację ministrantów i lektorów był ks. Tomasz Kopeć, wikariusz naszej parafii. Włączenie do posługi lektora odbyło się w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy wybitnego kaznodziei i misjonarza. Podczas Mszy św. w Kocudzy w specjalnym obrzędzie 10 naszych ministrantów włączył do grona lektorów ks. Jan Kardaś, dziekan. We wspólnej modlitwie uczestniczyli także rodzice nowych lektorów i rodzeństwo. Nowi lektorzy podejmą posługę czytania Słowa Bożego podczas liturgii.

Nowi lektorzy w naszej parafii to:

Brzozowski Kacper, Flis Mateusz, Hałajko Jakub, Jargiło Kacper, Kaproń Piotr, Lenart Miłosz, Oskar Martyna, Rzepecki Dawid, Sajdak Stanisław, Wojtan Maciej.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano: 14 czerwca 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004