::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PO ŚLADACH HISTORII MIASTA

„Historyczne zagadki Janowa” taki tytuł miała gra terenowa jaką zorganizowała 2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "WARTA" działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

W sobotę, 20 sierpnia, druhny i druhowie z parafialnej drużyny harcerskiej ruszyli w teren, by pokonując kilka dobrych kilometrów odkryć najważniejsze miejsca związane z historią miasta. – Gra terenowa miała za cele sprawdzenie umiejętności harcerzy poruszania się w terenie, współpracy w grupie oraz odkrycie i zapoznanie się z najciekawszymi miejscami związanymi z historią miasta, szczególnie z czasem I i II wojny światowej oraz miejscami pamięci tych, którzy przelewali krew w obronie niepodległości naszej Ojczyzny. Młodzi bardzo dobrze zdali postawione przed nimi zadania, które sprawdziły ich umiejętności nabyte podczas całorocznych zbiórek oraz pozwoliły podnieść swoją wiedzę o historii regionu oraz własne zdolności aktywności ruchowej. Po odnalezieniu miejsc związanych z konkretnymi zadaniami uczestnicy musieli rozwiązać zadanie końcowe i zdać relację z przebiegu wykonania zadania. Myślę, że był to bardzo wartościowy wspólnie spędzony czas – podkreślił ks. Tomasz Kopeć, opiekun parafialnej drużyny harcerskiej.

Gra terenowa została zrealizowana w ramach projektu „Sprawni i zdrowi”, dofinansowanego przez Urząd Miejski w Janowie Lubelskim.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

 

  do góry

Dodano: 21 sierpnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004