::  Kontakt: Naoisz do nas!  :: Co nowego ? :: Aktualności ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

powrót do wspólnot

Zwane też Stowarzyszeniem Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci zostało zatwierdzone przez papieża Piusa X dnia 22 lipca 1908r. centrala Stowarzyszenia znajduje się we Francji w miejscowości Tinchebray. Od dnia 30 maja 1987r., na mocy dekretu Prymasa Polski ks. Kard. Józefa Glempa, została utworzona Filia tego Stowarzyszenia w najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Polsce, w Górce Klasztornej. Koło przy parafii św. Jana Chrzciciela powstało 6 stycznia 1995r. i przez 6-letni okres istnienia należało do niego 1810 osób.

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które ma przygotować do godnego, chrześcijańskiego umierania. Wstępujący do Stowarzyszenia poprzez swoje modlitwy i ofiary pragną wyjednywać:

  • dla wiernych katolików - wytrwanie w łasce uświecającej,

  • dla obojętnych religijnie i dla grzeszników - łaskę nawrócenia,

  • dla wszystkich - dobrą i świętą śmierć.

Realizując ten cel członkowie często kierują swe myśli ku wieczności i starają się wystrzegać grzechu, aby być gotowym na śmierć w każdej chwili oraz żywią szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa ponieważ głównymi patronami Apostolstwa są Matka Boska Bolesna i św. Józef.

Członkowie stowarzyszenia mają udział w zasługach płynących ze wspólnych modlitw wszystkich członków, a także uczestniczą w przywilejach i łaskach będących owocami odprawianych w ich intencjach Mszach św. we wszystkie środy, soboty i niedziele całego roku oraz w święta patronalne Stowarzyszenia: 19.03, 31.05, 15.09, 29.09, i 1.10.

Każdy, kto pragnie włączyć się do naszej Apostolskiej Wspólnoty, może to uczynić za pośrednictwem zelatora. Msze św. miesięczne i spotkania ustalane są indywidualnie z grupą.

poprzednia

następna

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. (0-15) 872-01 11

(C) 2001-2014