::  Kontakt: Naoisz do nas!  :: Co nowego ? :: Aktualności ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

powrót do wspólnot

Przy naszej parafii od 1997 roku istnieje Koło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Liczba członków jest płynna i średnio liczy około 60 osób. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej z 15 Tajemnic Różańca (Ojcze Nasz + 10 Zdrowaś Maryjo) oraz modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Można też dołączyć dowolnie wybrane praktyki, np.: częstsza Spowiedź i Komunia Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy, nowenny, litanie, koronki. Wybór praktyk należy ograniczyć do jednej lub dwóch. Nabożeństwa centralne odbywają się w dniach 8 grudnia i 25 marca. Dzień 25 marca jest obchodzony uroczyście jako Dzień Świętości Życia. Pragniemy w tym dniu złożyć Panu Bogu dziękczynienie za dar każdego ludzkiego życia. Wobec jego ciągłych zagrożeń, ofiarujemy naszą modlitwę i składamy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. wieczorowej.
Zachęcamy wszystkich, dla których życie jest wartością najwyższą, do złożenia przyrzeczeń w jego obronie. W tym celu należy:

  1. Wpisać swoje nazwisko i imię oraz adres na listę, która znajduje się w Zakrystii.

  2. Na Mszę św. Wieczorową zabrać ze sobą świece, które zapalimy w czasie składania przyrzeczenia.

Prosimy o dokonanie wpisów na listę kilka dni wcześniej przed określonym terminem. Jest to niezbędne ze względu na przygotowanie pamiątkowych dyplomów. Zapraszamy!

poprzednia

następna

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. (0-15) 872-01 11

(C) 2001-2014 Webmaster